NCV1124DG
| Part Number | NCV1124DG |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC SENSOR DUAL VAR-RELUCT 8-SOIC |
NCV1124DG Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | NCV1124DG PCB Footprint and Symbol |
| Brand | ON Semiconductor |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Sensor and Detector Interfaces |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | Variable Reluctance |
| Input Type | Logic |
| Output Type | Logic |
| Current - Supply | 5mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Quick Inquiry
| In Stock | 319 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
