1B51AN
| Part Number | 1B51AN |
| Manufacturer | Analog Devices |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC THERMCPL SGNL COND ISOL 38DIP |
1B51AN Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 1B51AN PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Analog Devices |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Sensor and Detector Interfaces |
| Series | - |
| Type | Signal Conditioner |
| Input Type | Voltage |
| Output Type | Voltage |
| Current - Supply | 12mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 38-DIP (0.800", 20.32mm), 12 Leads |
| Supplier Device Package | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 302 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
