500SJ00000M000AC0
| Part Number | 500SJ00000M000AC0 |
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators |
| Description | OSC PROG CMOS 1.8V SMD |
500SJ00000M000AC0 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 500SJ00000M000AC0 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Silicon Labs |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Programmable Oscillators |
| Series | Si500S |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Programmable Type | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range | 900kHz ~ 200MHz |
| Function | Enable/Disable, Standby |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Stability (Total) | - |
| Operating Temperature | - |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 19mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | - |
| Height | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 2305 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
