511BBA125M000BAG
Part Number
511BBA125M000BAG
Manufacturer
Silicon Labs
Category
Crystals, Oscillators, Resonators
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
511BBA125M000BAG Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 511BBA125M000BAG PCB Footprint and Symbol
Brand Silicon Labs
Product Line Passive Components
Subcategory Oscillators
Series Si511
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 125MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 23mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)