70G-OAC15
Part Number
70G-OAC15
Manufacturer
Grayhill Inc.
Category
Relays
Description
AC OUTPUT MODULE 3.5A
70G-OAC15 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 70G-OAC15 PCB Footprint and Symbol
Brand Grayhill Inc.
Product Line Power
Subcategory I/O Relay Modules
Series 70
Type AC Output Module
Color Black
Style G5
Voltage - Input 15VDC
Current - Input 12mA
Voltage - Output 24 ~ 140VAC
Current - Output 3.5A