72V221L10PFG8
Part Number
72V221L10PFG8
Description
IC FIFO SYNC 1KX9 10NS 32QFP
72V221L10PFG8 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 72V221L10PFG8 PCB Footprint and Symbol
Subcategory FIFOs Memory
Series 72V
Memory Size 9K (1K x 9)
Function Synchronous
Data Rate 100MHz
Access Time 6.5ns
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Current - Supply (Max) 20mA
Bus Directional Uni-Directional
Expansion Type Depth, Width
Programmable Flags Support Yes
Retransmit Capability No
FWFT Support No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C