72V223L6BC
Part Number
72V223L6BC
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology
Category
Logic ICs
Description
IC FIFO 512X18 6NS 100BGA
72V223L6BC Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 72V223L6BC PCB Footprint and Symbol
Brand IDT, Integrated Device Technology
Product Line Semiconductors
Subcategory FIFOs Memory
Series 72V
Memory Size 9K (512 x 18)(1K x 9)
Function Synchronous
Data Rate 166MHz
Access Time 4ns
Voltage - Supply 3.15V ~ 3.45V
Current - Supply (Max) 35mA
Bus Directional Uni-Directional
Expansion Type Depth, Width
Programmable Flags Support Yes
Retransmit Capability Yes
FWFT Support Yes
Operating Temperature 0°C ~ 70°C