72V235L10TFG
Part Number
72V235L10TFG
Description
IC FIFO 2048X18 SYNC 64TQFP
72V235L10TFG Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 72V235L10TFG PCB Footprint and Symbol
Subcategory FIFOs Memory
Series 72V
Memory Size 36K (2K x 18)
Function Synchronous
Data Rate 100MHz
Access Time 6.5ns
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Current - Supply (Max) 30mA
Bus Directional Uni-Directional
Expansion Type Depth, Width
Programmable Flags Support Yes
Retransmit Capability No
FWFT Support Yes
Operating Temperature 0°C ~ 70°C