ADT7421ARMZ-2RL7
| Part Number | ADT7421ARMZ-2RL7 |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC TEMP MONITOR 8-MSOP |
ADT7421ARMZ-2RL7 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | ADT7421ARMZ-2RL7 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | ON Semiconductor |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Sensor and Detector Interfaces |
| Series | - |
| Type | Temperature Sensor |
| Input Type | Logic |
| Output Type | Logic |
| Current - Supply | 4mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | Micro8™ |
Quick Inquiry
| In Stock | 243 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
