AK8137A
| Part Number | AK8137A |
| Manufacturer | AKM Semiconductor Inc. |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | INTEGRATED CIRCUIT 20SSOP |
AK8137A Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | AK8137A PCB Footprint and Symbol |
| Brand | AKM Semiconductor Inc. |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Series | - |
| Type | - |
| PLL | Yes |
| Input | Crystal |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:7 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 320 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
