ASEMPLV-156.250MHZ-LR-T
Part Number
ASEMPLV-156.250MHZ-LR-T
Manufacturer
Abracon
Category
Crystals, Oscillators, Resonators
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
ASEMPLV-156.250MHZ-LR-T Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ASEMPLV-156.250MHZ-LR-T PCB Footprint and Symbol
Brand Abracon
Product Line Passive Components
Subcategory Oscillators
Series Pure Silicon™ ASEMP
Base Resonator MEMS
Type XO (Standard)
Frequency 156.25MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 35mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)