BAR 67-02V E6327
| Part Number | BAR 67-02V E6327 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Category | Diodes & Rectifiers |
| Description | RF DIODE PIN 150V 250MW SC79-2 |
BAR 67-02V E6327 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | BAR 67-02V E6327 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Infineon Technologies |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Diodes - RF |
| Series | - |
| Diode Type | PIN - Single |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 150V |
| Current - Max | 200mA |
| Capacitance @ Vr, F | 0.55pF @ 5V, 1MHz |
| Resistance @ If, F | 1Ohm @ 10mA, 100MHz |
| Power Dissipation (Max) | 250mW |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 |
Quick Inquiry
| In Stock | 227 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
