BAR 88-02V E6127
| Part Number | BAR 88-02V E6127 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Category | Diodes & Rectifiers |
| Description | RF DIODE PIN 80V 250MW SC79-2 |
BAR 88-02V E6127 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | BAR 88-02V E6127 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Infineon Technologies |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Diodes - RF |
| Series | - |
| Diode Type | PIN - Single |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 80V |
| Current - Max | 100mA |
| Capacitance @ Vr, F | 0.4pF @ 1V, 1MHz |
| Resistance @ If, F | 600mOhm @ 10mA, 100MHz |
| Power Dissipation (Max) | 250mW |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 |
Quick Inquiry
| In Stock | 388 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
