BUF18830AIRGFR
| Part Number | BUF18830AIRGFR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Category | Linear ICs |
| Description | IC PROG GAMM-VGEN 18CH 38VQFN |
BUF18830AIRGFR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | BUF18830AIRGFR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Texas Instruments |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Amplifiers - Video Amps and Modules |
| Series | - |
| Applications | TFT-LCD Panels: Gamma Buffer, VCOM Driver |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Number of Circuits | 20 |
| -3db Bandwidth | - |
| Slew Rate | 45V/µs |
| Current - Supply | 500µA |
| Current - Output / Channel | 400mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 6.5V ~ 20V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 38-VQFN (7x5) |
Quick Inquiry
| In Stock | 432 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
