BUF20800ATDCPRQ1
| Part Number | BUF20800ATDCPRQ1 |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Category | Linear ICs |
| Description | IC GAMMA GEN 18CHAN 38HTSSOP |
BUF20800ATDCPRQ1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | BUF20800ATDCPRQ1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Texas Instruments |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Amplifiers - Video Amps and Modules |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Applications | TFT-LCD Panels: Gamma Buffer, VCOM Driver |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Number of Circuits | 18 |
| -3db Bandwidth | - |
| Slew Rate | - |
| Current - Supply | 18mA |
| Current - Output / Channel | 45mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 7V ~ 18V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 38-HTSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 297 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
