BZB84-B33,215
Part Number
BZB84-B33,215
Description
DIODE ZENER ARRAY 33V SOT23
BZB84-B33,215 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BZB84-B33,215 PCB Footprint and Symbol
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33V
Tolerance ±2%
Power - Max 300mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA