BZB984-C13,115
Part Number
BZB984-C13,115
Description
DIODE ZENER ARRAY 13V SOT663
BZB984-C13,115 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BZB984-C13,115 PCB Footprint and Symbol
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13V
Tolerance ±5%
Power - Max 265mW
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA