BZB984-C9V1,115
Part Number
BZB984-C9V1,115
Description
DIODE ZENER ARRAY 9.1V SOT663
BZB984-C9V1,115 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BZB984-C9V1,115 PCB Footprint and Symbol
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1V
Tolerance ±5%
Power - Max 265mW
Impedance (Max) (Zzt) 6 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA