CDCR83ADBQR
| Part Number | CDCR83ADBQR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | IC DIRECT RAMBUS CLK GEN 24-QSOP |
CDCR83ADBQR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CDCR83ADBQR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Texas Instruments |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Application Specific |
| Series | - |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | Memory, RDRAM |
| Input | TTL |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SSOP/QSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 483 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
