CIS10P221NC
| Part Number | CIS10P221NC |
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics |
| Category | Filters |
| Description | FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN |
CIS10P221NC Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CIS10P221NC PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Samsung Electro-Mechanics |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Ferrite Beads and Chips |
| Series | CIS10P |
| Filter Type | Power Line |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | 220 Ohms @ 100MHz |
| Current Rating (Max) | 2.5A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 50 mOhm |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Features | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 799659 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
