CKCM25X7R1H222M060AA
Part Number
CKCM25X7R1H222M060AA
Manufacturer
TDK
Category
Capacitors
Description
CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 0504
CKCM25X7R1H222M060AA Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CKCM25X7R1H222M060AA PCB Footprint and Symbol
Brand TDK
Product Line Passive Components
Subcategory Capacitor Networks, Arrays
Series CKC
Capacitance 2200pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 2
Circuit Type Isolated
Temperature Coefficient X7R
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)