CL21A106KPFNNNG
| Part Number | CL21A106KPFNNNG |
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP CER 10UF 10V X5R 0805 |
CL21A106KPFNNNG Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CL21A106KPFNNNG PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Samsung Electro-Mechanics |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Ceramic Capacitors |
| Series | CL |
| Capacitance | 10µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Lead Spacing | - |
| Lead Style | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 183547 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
