CM2722R201R-10
Part Number
CM2722R201R-10
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Category
Filters
Description
CMC 5A 4LN 200 OHM SMD
CM2722R201R-10 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CM2722R201R-10 PCB Footprint and Symbol
Brand Laird-Signal Integrity Products
Product Line Passive Components
Subcategory Common Mode Chokes
Series CM
Filter Type Power Line
Number of Lines 4
Impedance @ Frequency 200 Ohms @ 100MHz
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 5A
DC Resistance (DCR) (Max) 20 mOhm
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings -
Approvals -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.275" L x 0.265" W (6.99mm x 6.73mm)
Height (Max) 0.406" (10.31mm)