CMLT3904EG TR
| Part Number | CMLT3904EG TR |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp |
| Category | Transistors |
| Description | TRANS NPN 60V 0.2A SOT563 |
CMLT3904EG TR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CMLT3904EG TR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Central Semiconductor Corp |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Bipolar (BJT) - Arrays |
| Series | - |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 100mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 100mA, 1V |
| Power - Max | 150mW |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Supplier Device Package | SOT-563 |
Quick Inquiry
| In Stock | 3809 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
