CMV2000-3E12M1PP
| Part Number | CMV2000-3E12M1PP |
| Manufacturer | ams |
| Category | Specialized Sensors |
| Description | IMAGE SENSORS & COLOR SENSORS AR |
CMV2000-3E12M1PP Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CMV2000-3E12M1PP PCB Footprint and Symbol |
| Brand | ams |
| Product Line | Sensors |
| Subcategory | Image Sensors, Camera |
| Series | - |
| Type | CMOS |
| Pixel Size | 5.5µm x 5.5µm |
| Active Pixel Array | 2048H x 1088V |
| Frames per Second | 340 |
| Voltage - Supply | 1.8V, 3.3V |
| Package / Case | - |
| Supplier Device Package | 95-MicroPGA |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
Quick Inquiry
| In Stock | 547 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
