CMX639E2
| Part Number | CMX639E2 |
| Manufacturer | CML Microcircuits |
| Category | Interface ICs |
| Description | CVSD VOICE CODEC |
CMX639E2 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CMX639E2 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | CML Microcircuits |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | CODECs |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Data Interface | - |
| Resolution (Bits) | - |
| Number of ADCs / DACs | - |
| Sigma Delta | No |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 498 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
