CY2X014LXI132T
| Part Number | CY2X014LXI132T |
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | IC OSC XTAL 132.8125MHZ 6CLCC |
CY2X014LXI132T Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CY2X014LXI132T PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Cypress Semiconductor |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Programmable Timers and Oscillators |
| Series | - |
| Type | Oscillator, Crystal |
| Count | - |
| Frequency | 132.8125MHz |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.6V |
| Current - Supply | 150mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (5x3.2) |
| Mounting Type | Surface Mount |
Quick Inquiry
| In Stock | 112 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
