DF38004H10WV
| Part Number | DF38004H10WV |
| Manufacturer | Renesas Electronics America |
| Category | Embedded Processors & Controllers |
| Description | IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFP |
DF38004H10WV Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | DF38004H10WV PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Renesas Electronics America |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Microcontrollers |
| Series | H8® H8/300L SLP |
| Core Processor | H8/300L |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 10MHz |
| Connectivity | SCI |
| Peripherals | LCD, PWM, WDT |
| Number of I/O | 39 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 4x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-BQFP |
| Supplier Device Package | 64-QFP (14x14) |
Quick Inquiry
| In Stock | 486 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
