DLP0NSN900HL2L
Part Number
DLP0NSN900HL2L
Manufacturer
Murata
Category
Filters
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
DLP0NSN900HL2L Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DLP0NSN900HL2L PCB Footprint and Symbol
Brand Murata
Product Line Passive Components
Subcategory Common Mode Chokes
Series DLP0N
Filter Type Signal Line
Number of Lines 2
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100MHz
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 100mA
DC Resistance (DCR) (Max) 3.75 Ohm
Voltage Rating - DC 5V
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Approvals -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Height (Max) 0.020" (0.50mm)