DLP11SA900HL2L
Part Number
DLP11SA900HL2L
Description
CMC 150MA 2LN 90 OHM SMD
DLP11SA900HL2L Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DLP11SA900HL2L PCB Footprint and Symbol
Subcategory Common Mode Chokes
Series DLP11
Filter Type Signal Line
Number of Lines 2
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100MHz
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 150mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.75 Ohm
Voltage Rating - DC 5V
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max) 0.036" (0.92mm)