DLW5BSM102SQ2L
Part Number
DLW5BSM102SQ2L
Manufacturer
Murata
Category
Filters
Description
CMC 1.5A 2LN 1 KOHM SMD
DLW5BSM102SQ2L Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DLW5BSM102SQ2L PCB Footprint and Symbol
Brand Murata
Product Line Passive Components
Subcategory Common Mode Chokes
Series DLW5B
Filter Type Power, Signal Line
Number of Lines 2
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100MHz
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 1.5A
DC Resistance (DCR) (Max) 60 mOhm
Voltage Rating - DC 50V
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Approvals -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max) 0.177" (4.50mm)