DRV401AMDWPREP
| Part Number | DRV401AMDWPREP |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC SENSOR SIGNAL COND 20SOPWRPAD |
DRV401AMDWPREP Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | DRV401AMDWPREP PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Texas Instruments |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Sensor and Detector Interfaces |
| Series | - |
| Type | Sensor Conditioner |
| Input Type | Logic |
| Output Type | Logic |
| Current - Supply | 6.8mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 20-SO PowerPad |
Quick Inquiry
| In Stock | 178 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
