EL4543ILZ
| Part Number | EL4543ILZ |
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Category | Linear ICs |
| Description | IC DRIVER TWISTED 350MHZ 20QFN |
EL4543ILZ Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | EL4543ILZ PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Amplifiers - Video Amps and Modules |
| Series | - |
| Applications | Driver |
| Output Type | Differential |
| Number of Circuits | 3 |
| -3db Bandwidth | 350MHz |
| Slew Rate | 1000V/µs |
| Current - Supply | 14.5mA |
| Current - Output / Channel | 60mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 5V ~ 12V, ±2.5V ~ 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 20-QFN-EP (4x4) |
Quick Inquiry
| In Stock | 375 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
