EXB-18V220JX
Part Number
EXB-18V220JX
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Category
Resistors
Description
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0502
EXB-18V220JX Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EXB-18V220JX PCB Footprint and Symbol
Brand Panasonic Electronic Components
Product Line Passive Components
Subcategory Resistor Networks, Arrays
Series EXB
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 22
Tolerance ±5%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 31mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package 0502
Size / Dimension 0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)