F5QA788M0M2QB-J
Part Number
F5QA788M0M2QB-J
Manufacturer
Taiyo Yuden
Category
Filters
Description
FILTER SAW 788MHZ 5SMD
F5QA788M0M2QB-J Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models F5QA788M0M2QB-J PCB Footprint and Symbol
Brand Taiyo Yuden
Product Line Passive Components
Subcategory SAW Filters
Series F5
Frequency - Center 788MHz
Bandwidth 30MHz
Insertion Loss 2dB
Ratings -
Applications CDMA, WCDMA, LTE
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-SMD, No Lead
Height (Max) 0.020" (0.50mm)
Size / Dimension 0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)