FAR-F5KY-942M50-B4UW-Z
Part Number
FAR-F5KY-942M50-B4UW-Z
Manufacturer
Taiyo Yuden
Category
Filters
Description
FILTER SAW 942.5MHZ 5SMD
FAR-F5KY-942M50-B4UW-Z Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models FAR-F5KY-942M50-B4UW-Z PCB Footprint and Symbol
Brand Taiyo Yuden
Product Line Passive Components
Subcategory SAW Filters
Series F5
Frequency - Center 942.5MHz
Bandwidth 35MHz
Insertion Loss 2dB
Ratings -
Applications Cellular, GSM
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-SMD, No Lead
Height (Max) 0.020" (0.50mm)
Size / Dimension 0.055" L x 0.039" W (1.40mm x 1.00mm)