FTAS225-57AN
Part Number
FTAS225-57AN
Manufacturer
NKK Switches
Category
Display Modules
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 5.7""
FTAS225-57AN Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models FTAS225-57AN PCB Footprint and Symbol
Brand NKK Switches
Product Line Optoelectronics
Subcategory Touch Screen Overlays
Series FT
Length 4.80" (122.00mm)
Width 0.083" (2.10mm)
Height 3.62" (92.00mm)
Interface RS232, USB
Type Resistive
Diagonal Screen Size 5.7" (144.78mm)