GRM022D80G104ME15L
| Part Number | GRM022D80G104ME15L |
| Manufacturer | Murata |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP CER 0.1UF 4V X6T 01005 |
GRM022D80G104ME15L Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | GRM022D80G104ME15L PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Murata |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Ceramic Capacitors |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.1µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 4V |
| Temperature Coefficient | X6T |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.009" (0.22mm) |
| Lead Spacing | - |
| Lead Style | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 475487 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
