GRT033C81A104KE01D
| Part Number | GRT033C81A104KE01D |
| Manufacturer | Murata |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP CER 0.1UF 10V X6S 0201 |
GRT033C81A104KE01D Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | GRT033C81A104KE01D PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Murata |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Ceramic Capacitors |
| Series | GRT |
| Capacitance | 0.1µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Temperature Coefficient | X6S |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Features | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Lead Spacing | - |
| Lead Style | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 1293129 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
