GYA22000
Part Number
GYA22000
Manufacturer
Sprague-Goodman
Category
Capacitors
Description
CAP TRIMMER 2.2-22PF 100V TH
GYA22000 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GYA22000 PCB Footprint and Symbol
Brand Sprague-Goodman
Product Line Passive Components
Subcategory Trimmers, Variable Capacitors
Series FILMTRIM®
Capacitance Range 2.2 ~ 22pF
Adjustment Type Top and Bottom
Voltage - Rated 100V
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Q @ Freq 1000 @ 1MHz
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 70°C