GZN60100
Part Number
GZN60100
Manufacturer
Sprague-Goodman
Category
Capacitors
Description
CAP TRIMMER 25-600PF 150V TH
GZN60100 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GZN60100 PCB Footprint and Symbol
Brand Sprague-Goodman
Product Line Passive Components
Subcategory Trimmers, Variable Capacitors
Series FILMTRIM®
Capacitance Range 25 ~ 600pF
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 150V
Dielectric Material Polyimide (PI)
Q @ Freq 150 @ 1MHz
Size / Dimension 0.709" L x 0.610" W (18.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C