GZN60100
| Part Number | GZN60100 |
| Manufacturer | Sprague-Goodman |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP TRIMMER 25-600PF 150V TH |
GZN60100 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | GZN60100 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Sprague-Goodman |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Trimmers, Variable Capacitors |
| Series | FILMTRIM® |
| Capacitance Range | 25 ~ 600pF |
| Adjustment Type | Top |
| Voltage - Rated | 150V |
| Dielectric Material | Polyimide (PI) |
| Q @ Freq | 150 @ 1MHz |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.610" W (18.00mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | General Purpose |
Quick Inquiry
| In Stock | 6011 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
