HA9P5020-5X96
| Part Number | HA9P5020-5X96 |
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Category | Linear ICs |
| Description | IC OPAMP CFA 110MHZ 8-SOIC |
HA9P5020-5X96 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | HA9P5020-5X96 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Amplifiers - Video Amps and Modules |
| Series | - |
| Applications | Current Feedback |
| Output Type | - |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | 100MHz |
| Slew Rate | 1100V/µs |
| Current - Supply | 7.5mA |
| Current - Output / Channel | 31.7mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±4.5V ~ 18V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Quick Inquiry
| In Stock | 153 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
