HIP9011ABZT
| Part Number | HIP9011ABZT |
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC SENSOR ENGINE KNOCK 20-SOIC |
HIP9011ABZT Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | HIP9011ABZT PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Sensor and Detector Interfaces |
| Series | - |
| Type | Engine Knock Signal Processor |
| Input Type | Logic |
| Output Type | Logic |
| Current - Supply | 8mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
Quick Inquiry
| In Stock | 217 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
