IDT92HD71B7X5NLGXB3X8
| Part Number | IDT92HD71B7X5NLGXB3X8 |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC AUDIO CODEC HD 4CH 48-VFQFPN |
IDT92HD71B7X5NLGXB3X8 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | IDT92HD71B7X5NLGXB3X8 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | IDT, Integrated Device Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | CODECs |
| Series | - |
| Type | Audio, HD |
| Data Interface | - |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| Sigma Delta | No |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 86 / 90 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 86 / 90 |
| Voltage - Supply, Analog | 3.14V ~ 3.47V; 3.8V ~ 4.2V; 4.28V ~ 4.73V; 4.75V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 3.14V ~ 3.47V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 48-VFQFPN (7x7) |
Quick Inquiry
| In Stock | 102 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
