IMC101TF064XUMA1
| Part Number | IMC101TF064XUMA1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC MOTOR DRIVER 3V-5.5V 64LQFP |
IMC101TF064XUMA1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | IMC101TF064XUMA1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Infineon Technologies |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Motor Drivers, Controllers |
| Series | iMOTION™ |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | AC, Synchronous |
| Function | Controller |
| Output Configuration | - |
| Interface | Analog, PWM |
| Technology | - |
| Step Resolution | - |
| Applications | Home Appliance |
| Current - Output | 50mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Voltage - Load | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Supplier Device Package | PG-LQFP-64-26 |
Quick Inquiry
| In Stock | 3393 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
