ISL6592DNZ-TR5196
| Part Number | ISL6592DNZ-TR5196 |
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC DIGTL MULTIPHASE CTRLR 48LQFP |
ISL6592DNZ-TR5196 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | ISL6592DNZ-TR5196 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Power Supply Controllers, Monitors |
| Series | - |
| Applications | Digital Multiphase Controller |
| Voltage - Input | - |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Current - Supply | 100mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) |
Quick Inquiry
| In Stock | 310 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
