KSZ8842-32MVLI
| Part Number | KSZ8842-32MVLI |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC SWITCH ETH 2P 32BIT 128LQFP |
KSZ8842-32MVLI Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | KSZ8842-32MVLI PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microchip Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Controllers |
| Series | - |
| Protocol | Ethernet |
| Function | Switch |
| Interface | Parallel |
| Standards | 10/100 Base-T/TX PHY |
| Voltage - Supply | 3.1V ~ 3.5V |
| Current - Supply | 122mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 128-LQFP |
| Supplier Device Package | 128-LQFP (14x14) |
Quick Inquiry
| In Stock | 459 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
