KSZ8851-32MQL
| Part Number | KSZ8851-32MQL |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC CTLR MAC/PHY NON PCI 128QFP |
KSZ8851-32MQL Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | KSZ8851-32MQL PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microchip Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Controllers |
| Series | - |
| Protocol | Ethernet |
| Function | MAC Controller |
| Interface | Parallel |
| Standards | 10/100 Base-T/TX PHY |
| Voltage - Supply | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Current - Supply | 85mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 128-BFQFP |
| Supplier Device Package | 128-PQFP (14x20) |
Quick Inquiry
| In Stock | 341 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
