KX3211D0032.768000
| Part Number | KX3211D0032.768000 |
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators |
| Description | XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD |
KX3211D0032.768000 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | KX3211D0032.768000 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Diodes Incorporated |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Oscillators |
| Series | SaRonix-eCera™ KX |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 32.768kHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 15µA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.045" (1.15mm) |
Quick Inquiry
| In Stock | 1234 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
