MB86R01PB-GSE1
| Part Number | MB86R01PB-GSE1 |
| Manufacturer | Fujitsu Electronics |
| Category | Embedded Processors & Controllers |
| Description | IC SOC GRAPHIC CONTRLR 484BGA |
MB86R01PB-GSE1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MB86R01PB-GSE1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Fujitsu Electronics |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Microcontrollers - Application Specific |
| Series | Jade |
| Applications | Graphics Controller |
| Core Processor | ARM9® |
| Program Memory Type | External Program Memory |
| Controller Series | Jade |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Interface | ADC, ATA, CAN, EBI/EMI, I²C, I²S, Media LB, PWM, SD Card, UART/USART, USB |
| Number of I/O | 24 |
| Voltage - Supply | 1.1V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 484-BGA |
| Supplier Device Package | 484-BGA (23x23) |
Quick Inquiry
| In Stock | 196 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
